• 30.10. (piatok) - 2.11. (pondelok)

Nástupo do školy: 3.11. 2020 (utorok)

Prajeme Vám príjemné jesenné prázdniny

kolektív ZŠ

• Halloweenska párty 2020/2021

• Deň pred jesennými prázdninami sa niesol v zamení halloweenu a halloweenskej párty. Tohtoročný haloween bol pre žiakov špecifický a to najmä kvôli opatreniam, ktoré spolu so žiakmi svedomito dodržiavame. Takouto párty sa aspoň trochu odpútali od učenia, zabavili sa, pochutnali na chutných halloweenskych maškrtách, niečo malé vytvorili a samozrejme nechýbali krásne, ale zároveň aj strach naháňajúce kostými.

Halloweenskú párty máme,

výborne sa zabávame.

Všetci sa tu veľmi boja,

striga, to je maska moja.

Okolo nás samé tekvice svietia,

a na metlách ježibaby letia.

Bolo tam aj jedlo chutné,

zjesť ho všetko bolo nutné!

Aj čerti s vidlami krúžia okolo,

určite všetkým výborne bolo.

Do galérie Halloweenska párty 2020/2021 boli pridané fotografie.

• Land art v ŠKD

• Prímne strávený čas v školskom parku. Deti zapojili svoju predstavivoť a vytvorili obrázky z prírodných materiálov, ktoré našli v okolí školy.

"Kreativita je inteligencia, ktorá sa zabáva." – Albert Einstein

Do galérie Land art v ŠKD boli pridané fotografie.

• COVID 19 - Informácie

• Apelujeme na rodičov, aby neposielali do školy dieťa s príznakmi ochorení (nádcha, chrípka, zvýšená teplota, kašeľ a podobne).
            • Prosíme zákonných zástupcov, aby nevstupovali do budovy školy.
            • V prípade, že žiaci boli a vrátili sa v najbližšom období z oblastí, kde sa potvrdil výskyt koronavírusu, musia rodičia v najbližších 10-tich dňoch od návratu kontrolovať ich zdravotný stav.
            • Zákonný zástupca po každom prerušení dochádzky žiaka do školy v trvaní viac ako tri po sebe nasledujúce dni (vrátane víkendov a sviatkov) predkladá písomné vyhlásenie zákonného zástupcu o bezinfekčnosti. Pri prerušení viac ako 5 pracovných (víkendy a sviatky sa nezapočítavajú) dní z dôvodu akéhokoľvek ochorenia predkladá potvrdenie o chorobe vydané všeobecným lekárom pre deti a dorast. Počet podaných Vyhlásení o bezinfekčnosti a Potvrdení o chorobe nie je limitovaný.
            • Poverený pedagogický zamestnanec náhodne odmeria žiakom teplotu.
            • Krúžková činnosť sa zatiaľ nerealizuje.
            • Povinnosť nosiť rúško v interiéry školy.
            • Dodžiavanie zásad R-O-R.
          • Október - mesiac úcty k starším

• 11. október - DEŇ STARÝCH RODIČOV - sú neodmysliteľnou súčasťou rodiny, občas trochu zabudnutí, no milovaní a milujúci svoje deti, vnúčatá - svoju rodinu. Oni poznajú tie skutočné hodnoty a zmysel života, rozdávajú lásku i múdrosť rokov. Tak prejavme im našu úcta i vďaku, či spomienku.

• Beseda - Zdravá výživa

• Október sa okrem iného nesie aj v znamení zdravej výživy na našej škole. So žiakmi sme si spravili besedu. Každý žiak priniesol na ukážku nejakú zdravú potravinu, ktorú odprezentoval, vyrobili sme si jabĺčka z papiera a za odmenu dostali zdravú pochúťku.

Do galérie Beseda - Zdravá výživa boli pridané fotografie.