• Advent

• Je to tu! Do Vianoc zostáva presne mesiac, prípravy na najkrajšie sviatky v roku sa môžu začať.

Symbolickým začiatkom tohto čarovného obdobia je prvá adventná nedeľa. Slávime ju už 28.11, keď na adventnom venci zapálime prvú sviečku. Čo znamená advent a ako ho slávili naši predkovia?

Kým v dnešnej dobe sa počas týchto dní priparavujeme na Vianoce a náhlime za darčekmi, v minulosti to bol čas pokoja, oddychu a rozjímania. Advent pochádza zo slova adventus, čo znamená očakávanie, príchod. Týmto slovom označujeme obdobie pred vianočnými sviatkami, ktoré trvá štyri týždne.

Symbolika adventu

• Kruhový veniec znamená celistvosť, spojenie.
            • Vetvičky z ihličnatých stromov symbolizujú život.
            • Farba adventu je fialová podľa chrámového rúcha kňaza.

1. sviečka NÁDEJ – zapaľuje ju najmladšie dieťa v rodine na prvú, železnú nedeľu 28. 11.

2. sviečka MIER– zapaľuje ju najstaršie dieťa na druhú, bronzovú nedeľu 5. 12.

3. sviečka PRIATEĽSTVO – zapaľuje ju matka na tretiu, striebornú nedeľu 12. 12.

4. sviečka LÁSKA – zapaľuje ju otec na štvrtú, zlatú nedeľu 19. 12.

• Halloweenska párty

• Aj tento rok sme koniec októbra a začiatok novembra spestrili Halloweenskou párty. Tento školský rok sa párty niesla v znamení Harryho Pottera - žiaci si zasúťažili pri skladaní puzzle, "metlobale", kvíze o Harrym. Samozrejme nechýbala ani prehliadka krásnych a zároveň hrôzostrašných kostímov.