• Veselé Vianoce

• Na Vianoce pokoj v duši,

šťastie ktoré nič neruší,

v novom roku veľa sily,

by ste zdraví dlho žili.

Pod stromkom darčeky čo srdce pohladia,

rodinu, priateľov, čo nikdy nezradia.

Ku šťastiu krôčik, k bohatstvu krok,

prekrásne Vianoce a šťastný Nový rok

želá kolektív ZŠ Lada.

• Posedenie pri jedličke

• Dlhoočakávané vianočné sviatky konečne prišli, pred nástupom na zimné prázdniny sme posledný školský deň tohto roka strávili vo sviatočnom duchu. Spievali sme si koledy, žiaci zarecitovali rôzne básne, posedeli sme si spoločne pri jedličke, porozprávali sa o vianociach a vianočných zvykoch v rodinách a samozrejme nechýbali horúca čokoláda a film Perinbaba.

• Súťaž o najkrajšieho sobíka

• Tohto roku žiaci súťažili vo výrobe sobov. Žiakom sa podarili krásne sobíky - použili na výrobu rôzne techniky, materiály a najmä zapojili svoju tvorivosť a kreativitu. My sme si mohli aspoň na chvíľu vyzdobiť našu školu ich krásnymi výtvormi. Žiaci boli za svoju snahu ocenení sladkosťou a samozrejme nechýbalo ani vzhlásenie 3 výhercov.

• Píšeme Ježiškovi

• Ani tento rok žiaci nezabudli napísať listy Ježiškovi so svojimi prianiami a svojimi sľubmi, ktoré doplnili aj farebnými obrázkami. Tešíme sa na odpoveď.

• Mikuláš u nás v ZŠ

• 6. december je deň, na ktorý sa tešia všetky deti. Napriek tomu, že 6.12. sme boli ešte na dištančnom vzdelávaní, Mikuláš na našu školu nezabudol a navštívil ju. Mikuláš nechal pod naším stromčekom sladkú odmenu pre žiakov, ktorú si mohli žiaci vychutnať hneď pri návrate na prezenčné vyučovanie.

• Návrat k prezenčnému vzdelávaniu

• Vážení rodičia, od utorka 7.12.2021 sa žiaci vracajú do školských lavíc. Pred návratom je potrebné deti otestovať samotestom a priniesť čestné vyhlásenie o bezpríznakovosti. Žiaci sú nahlásení na stravovanie.

• Dištančné vyučovanie

• Vážení rodičia,

oznamujeme Vám, že po konzultácii s RÚVZ, z dôvodu výskytu pozitivity na COVID-19 sa na ZŠ Lada vzťahuje karanténa od 29.11. do odvolania. Žiaci v karanténe sa budú vyučovať dištančne podľa dohody s vyučujúcimi. Stravníci sú automaticky odhlásení z obedov. O nástupe žiakov do školy budeme vopred informovať.

Prosíme rodičov, aby pri nástupe žiakov do školy vyplnili písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti (príloha nižšie) a pretestovali deti samotestami.

Ďakujeme za pochopenie a prajeme pevné zdravie